Sobota, Listopad 17, 2018

Piątek, Listopad 16, 2018, 20:17 | Brak komentarzy »

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w klasie 2a odbyła się historyczna lekcja na temat zniknięcia Polski z mapy Europy w 1795 r., gdy sąsiednie państwa - Rosja, Prusy i Austria - dokonały trzeciego rozbioru .

Piątek, Listopad 16, 2018, 20:10 | Brak komentarzy »

W naszej szkole październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt i z racji tej, Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy i rzeczy potrzebnych dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Rafik" w Bolesławiu.
Zbiórka odbywała się przez cały październik i spotkała się z ogromnym odzewem. Na rodziców i uczniów naszej szkoły zawsze można liczyć.

Piątek, Listopad 16, 2018, 19:59 | Brak komentarzy »

„Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko..."

100 lat temu nasza Ojczyzna po wielu latach niewoli i ucisku wreszcie odzyskała upragnioną wolność. O jej niezawisłość walczyło wiele pokoleń naszych rodaków w kraju i za granicą. Ta walka toczyła się nie tylko na polach bitewnych; o wolnej i niepodległej Polsce marzyli i pisali poeci i pisarze.

Piątek, Listopad 16, 2018, 19:55 | Brak komentarzy »

W październikowy wieczór w bolesławskim dworku miało miejsce rozstrzygniecie Konkursu Literackiego- Jesień Poetycka. Uczennica naszej szkoły JULIA MASTERNAK z klasy 6a otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii młodzież i dzieci do lat 16.

Wtorek, Listopad 13, 2018, 17:10 | Brak komentarzy »

Kulminacja obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miała miejsce w naszej szkole 9 listopada.
O 11.11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu narodowego i w ten sposób rozpoczęliśmy uroczystość.
11 listopada to radosna data symbolizująca wymarzoną wolność, dlatego w tym roku postanowiliśmy świętować z piosenką na ustach. Pieśń żołnierska pomagała przetrwać w okopach oraz towarzyszyła strzelcom i legionistom ofiarnie walczącym o niepodległość.

Wtorek, Listopad 13, 2018, 16:53 | Brak komentarzy »
W ramach obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 09.11 2018 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów i panią dyrektor Annę Klatt z Liceum