Certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo"

27 listopada 2013 roku w auli Powiatowej Komendy Policji w Olkuszu Pierwszy Zastępca Komendanta Policji w Olkuszu młodszy inspektor Radek Bąchór oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Artur Czarnota wręczyli Pani Dyrektor Małgorzacie Goc, Pani Pedagog Jadwidze Bargieł – koordynatorowi projektu oraz Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Aleksandrze Pyż certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo".

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu certyfikat otrzymała przed kilkoma laty. Teraz, dzięki zaangażowaniu dyrekcji szkoły, koordynatora projektu, nauczycieli, uczniów i rodziców certyfikat został przedłużony na lata 2013-2018.

Jednym z najistotniejszych czynników związanych z realizacją Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa jest zaangażowanie wszystkich partnerów – szkoły, rady rodziców, samorządu lokalnego, policji, straży miejskiej, rady osiedla, organizacji pozarządowych. Pozytywnym osiągnięciem projektu jest wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz tych, którzy biorą czynny udział w realizacji założeń programu. W szkole przeprowadzane są nie tylko działania profilaktyczne, ale także te z obszaru dotyczącego poprawy infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej, często związane z projektowaniem bezpiecznych przestrzeni.