Szkoła Odkrywców Talentów

16 listopada 2012 roku nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów".

Stanowi on wyróżnienie dla placówek, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania i wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Jesteśmy dumni, że jako druga placówka w powiecie możemy pochwalić się tym zaszczytnym tytułem. Do naszej szkoły przychodzą uczniowie o wyjątkowych zdolnościach, które z pomocą nauczycieli i pedagogów rozwijają i doskonalą.
Wyróżnienie to jeszcze bardziej motywuje nas do większego zaangażowania w pracy z uczniem zdolnym i utalentowanym. SP3 Olkusz została umieszczona na Mapie Szkół Odkrywców Talentów (www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty).
Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do aktywnego działania – każdy z Was ma przecież jakieś zdolności, zainteresowania, pasje.