Szkoła Bezpiecznego Internetu - wspólny projekt Fundacji Kidprotect.pl oraz Grupy TP. Celem programu jest pokazanie dzieciom oraz dorosłym, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z internetu oraz włączenie szkół w systemowe działania na rzecz e-bezpieczeństwa.
W ramach Szkoły Bezpiecznego Internetu kadra pedagogiczna w szkołach oraz rodzice mogą nauczyć się, jak zapobiegać przykrym zdarzeniom, takim jak wyciek danych osobowych, cyberprzestępczość, nękanie on-line. Każda szkoła w Polsce może otrzymać certyfikat, który zaświadczy o przygotowaniu nauczycieli do wychowania młodzieży w bezpiecznym Internecie.

- Aby nauczyć dzieci mądrego korzystania z Internetu, warto samemu poznać zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Dzięki szkoleniom rodzice i nauczyciele zdobędą potrzebną wiedzę i unikną wielu niebezpieczeństw wynikających z nieostrożnego korzystania z Internetu – mówi Jakub Śpiewak, prezes Fundacji Kidprotect.pl, pomysłodawca projektu.

Certyfikat Szkoła Bezpiecznego Internetu otrzymają szkoły, które stale dbają o bezpieczeństwo uczniów w internecie, zapewniają im wsparcie merytoryczne oraz pomoc. Projekt Szkoła Bezpiecznego Internetu powstał we współpracy z Grupą TP.

Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej p. Katarzyna Hall, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, p. Elżbieta Radziszewska oraz Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak.