Piątek, Grudzień 15, 2017

Poniedziałek, Grudzień 11, 2017, 20:56 | Brak komentarzy »
Nie od dzisiaj wiadomo, iż nasza kondycja fizyczna wpływa na stan umysłu i na odwrót. Ważne jest również odżywianie m.in. 5 porcji warzyw i owoców. Owoc, warzywo lub sok ze świeżych owoców stanowią doskonałą przekąskę w trakcie pracy czy nauki.

Poniedziałek, Grudzień 11, 2017, 20:45 | Brak komentarzy »
Klasa II Naszej szkoły dnia 30 listopada wzięła udział w otwarciu Sali edukacyjnej „Ognik" w Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Udział w uroczystym otwarciu brali również parlamentarzyści ziemi olkuskiej :pani Lidia Gądek i pan Jacek Osuch.

środa, Grudzień 6, 2017, 23:26 | Brak komentarzy »

W dniu andrzejek dzieci oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dyskotekę oraz wróżby andrzejkowe. Każdy uczeń naszej szkoły mógł skosztować ciasteczek z ukrytą w środku niespodzianką – przepowiednią przyszłości.

środa, Grudzień 6, 2017, 23:21 | Brak komentarzy »

W listopadzie uczniowie klasy 6c pod opieką Pań: Ilony Dybich i Anny Nawary wyruszyli na wycieczkę do grodu Kraka. Najpierw udali się na Wawel. To tutaj, na Wzgórzu Wawelskim odbywały się ważne wydarzenia, zapadały decyzje mające wpływ na kształt państwa polskiego.

środa, Listopad 29, 2017, 23:52 | Brak komentarzy »
Dnia 23 listopada 2017 r odbyły się obchody Dnia Europejskiego w naszej szkole. Uroczystości towarzyszyło hasło: BAJKOWO – SMACZNIE - EUROPEJSKO. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wybrać się na krotką podróż po Europie, która przybliżyła nam kraje Unii Europejskiej. Przenieśliśmy się również na pewien czas w świat bajek wybranych krajów Unii Europejskiej, który w sposób przyjemny pobudził naszą wyobraźnię, wkradając się w wewnętrzny świat bohaterów baśni.

środa, Listopad 29, 2017, 23:43 | Brak komentarzy »
Klasy siódme 14 listopada pojechały na wycieczkę do Jaskini Raj w Chęcinach oraz do Centrum Leonarda da Vinci w Podzamczu. Najpierw grupa wycieczkowa udała się do jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jednej z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Uczniowie w dwóch kilkunastoosobowych grupach pod kierunkiem przewodników dowiedzieli się, jak i kiedy powstała jaskinia, co to jest kras, kalcyt.