Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema
ogłasza zapisy do klasy pierwszej dzieci urodzonych
w 2013 roku

Rodzice (opiekunowie prawni) zapisując dziecko z obwodu szkoły powinni wypełnić

KARTĘ ZGŁOSZENIA oraz OŚWIADCZENIE O MIEJSCU ZAMIESZKANIA i przedłożyć do wglądu:

- dowód osobisty,
- akt urodzenia dziecka,
- numer pesel dziecka.

Zapisy przyjmowane będą w sekretariacie szkoły codziennie od godz. 9:00 do godz. 15:00.

• do oddziału ogólnodostępnego profil informatyczny od 24 lutego do 20 marca 2020 r
  • do oddziału ogólnodostępnego profil artystyczny 24 lutego do 20 marca 2020 r.

Pliki do pobrania:
KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO SZKOŁY
OŚWIACZENIE O MIEJSCU ZAMIESZKANIA

Zgodnie z Uchwałą NrXXXVI/552/2017 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 18 listopada 2017 roku
do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu należą ulice:
Aleja 1000-lecia, Strzelców Olkuskich, Legionów Polskich, Armii Krajowej, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Witeradowska, Stefana Okrzei, Kpt. Hardego, M. C. Skłodowskiej, Marii Płonowskiej, Parkowa, Dworska, Marcina Biema, Księdza Kanonika St. Gajewskiego, Kolejowa, Skwer, Wł. Broniewskiego, A. Kocjana, Krótka, Boczna, Adama Asnyka, Leśna, Osiecka.

-------------------------------------------------------------------------------------------

___________________________________________________________________________________

Procedura odroczenia obowiązku szkolnego
w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema

Podstawa prawna: Ustawa z dnia14 grudnia 2016 roku Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późniejszymi zmianami)
Miejsce załatwienia sprawy: Kancelaria szkoły
Termin: Niezwłocznie po otrzymaniu opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej
Czas: Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00
Dokumenty:
1. Opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej.
2. Wniosek rodziców (opiekunów prawnych) o odroczenie obowiązku szkolnego.
Procedura:
1. W przypadkach uzasadnionych ważnymi przyczynami rozpoczęcie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego może być odroczone, nie dłużej jednak niż na jeden rok.
2. W przypadku konieczności odroczenia obowiązku szkolnego należy donieść do sekretariatu szkoły opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej wraz z pisemnym wnioskiem rodziców (opiekunów prawnych).
3. Decyzję w tej sprawie podejmuje Dyrektor Szkoły obwodowej na podstawie opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej i wniosku rodziców (opiekunów prawnych).
4. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego obowiązek szkolny może by odroczony do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat. Dzieci te mogą być objęte wychowaniem przedszkolnym, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat.