Czwartek, Październik 29, 2020, 19:52

W dniach 22 i 23 października uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów" w formie warsztatów. Celem spotkań była profilaktyka uzależnień i zachowań ryzykownych młodzieży, a ważnymi zdaniami: wzmocnienie pozytywnego potencjału uczniów, marzeń motywujących do zdrowego stylu życia, wyzwolenie pozytywnego zaangażowania, pomoc w budowaniu dobrego klimatu w szkole i klasie oraz w ograniczeniu roli negatywnych liderów.

A także pomoc w dostrzeżeniu znaczenia szacunku w relacjach z innymi, w zrozumieniu, że szukanie pomocy w trudnych sytuacjach życiowych jest przejawem umiejętności radzenia sobie, a nie powodem do wstydu....
Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach, które zakończyły się wspólnym odśpiewaniem profilaktycznej szanty. Mamy nadzieję, że udział w tych zajęciach będzie stanowił dla nich pozytywną inspirację w teraźniejszości i przyszłości.