Wtorek, Październik 20, 2020, 20:51

Dzień Edukacji Narodowej to jeden z tych dni w roku, kiedy uwaga wszystkich skupia się na szkole. Zwykle tego dnia uczniowie wręczają swoim nauczycielom kwiaty i dziękują im za trud włożony w ich edukację.

Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole wyglądał inaczej niż w poprzednich latach i to nie tylko z powodu maseczek, które pojawiły się na naszych twarzach. W tym niełatwym dla nas wszystkich czasie trudno było bowiem stworzyć radosną atmosferę. Mimo wszystko nasi uczniowie nie zapomnieli w tym dniu o swoich nauczycielach. Były życzenia i zgodnie z tradycją szkoły trzecioklasiści przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Uczniowie klas 3a, 3b i 3c złożyli piękne życzenia i podziękowania nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.
Po części artystycznej zabrała głos Pani dyrektor Edyta Gil, która złożyła wszystkim życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczyła wyróżniającym się nauczycielom Nagrody Dyrektora.
Nagrody otrzymali: p. dyr Joanna Cioch, p. Paweł Banyś, p. Monika Bujas, p. Agnieszka Piątek, p. Alina Rogóż, p. Zbigniew Rogóż, p. Magdalena Wojtaszek, p. Marlena Królikowska, p. Kamila Jochymek, p. Ilona Dybich, p. Anna Gręda, p. Małgorzata Pieniążek, p. Krzysztof Żurek i p. Dorota Harężlak.
Wyróżnieni i nagrodzeni zostali również pracownicy administracji i obsługi.
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz medal KEN otrzymała p. Urszula Ryza.
Następnie głos zabrała pani Dorota Harężlak – opiekunka Samorządu Uczniowskiego, która wręczyła wybranym przez uczniów najsympatyczniejszym nauczycielom Ordery Uśmiechu. Co roku, przed odebraniem orderu, każdy nominowany nauczyciel musiał wypić sok z cytryny z uśmiechem na twarzy. Niestety w tym roku - ze względu na pandemię - trzeba było z tej tradycji zrezygnować. Ordery Uśmiechu otrzymali: p. Paweł Banyś, p. Anna Nawara, p. Anna Pałka, p. Mirosława Dzikowska i p. Krzysztof Żurek.