Poniedziałek, Marzec 2, 2020, 10:42
Zgodnie z rekomendacjami MEN dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na temat profilaktyki zdrowotnej dyrektor szkoły informuje, iż w ramach lekcji wychowawczych z uczniami zostały przeprowadzone pogadanki o podstawowych zasadach higieny osobistej. Szkoła wyposażona jest w niezbędne środki czystości.
Jednocześnie prosimy, aby przeziębione i chore dzieci nie były posyłane do szkoły.
Zgodnie z art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368;
Rodzicom dzieci do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa przypominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny.
Pismo PPIS
Instrukcja mycia rąk

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskają Panstwo informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują:

· czym jest koronawirus

· jak się zabezpieczyć przed koronawirusem

· co zrobić, gdy wracamy z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i mamy wątpliwości co do swojego stanu zdrowia

· gdzie znajdziesmy najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiemy się jak się z nimi skontaktować

· gdy będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.