Piątek, Styczeń 3, 2020, 11:28
I i II miejsce wywalczyli uczniowie Naszej szkoły
w Miejsko –Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek , który odbył się 10 grudnia 2019 r. w Klubie Osiedlowym „Przyjaźń" w Olkuszu. XXI edycja zgromadziła utalentowanych, młodych artystów z Miasta i Gminy Olkusz. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły i jedna solistka. I miejsce zdobył zespół „Anioły Boże", który zaprezentował kolędę „Anieli w niebie śpiewają".
W składzie zespołu znaleźli się: (śpiew i elementy tańca) Basia Barczyk, Kasia Hrabia ,Julia Hrabia, Martyna Duda, Maja Kowalewska, Paula Pryga oraz Wolny Wiktoria. Naszym wokalistkom akompaniowali niezawodni w swoim talencie Antoni (klarnet) i Bartłomiej Wiercioch (saksofon).
W kategorii solistów klas I-IV, wystąpiła Magdalena Bielach, która pastorałką „Zaśnij Dziecino" wyśpiewała II miejsce.
Najdzielniejszym reprezentantem naszej Szkoły stał się zespół „Aniołeczki" z klasy 2c, który po raz pierwszy wystąpił podczas rywalizacji konkursowej. Nasze najmłodsze „Aniołeczki": Kalinka Andrzejczyk, Oliwka Fiołna, Kinga Korbiel, Ola Łapińska, Zuzia Węgrzycka , Zuzia Milej i Igor Palenik poradziły sobie niebiańsko śpiewając pastorałkę „A to komu aniołkowie". Już teraz widać, że dzięki wytrwałości i pracy, którą nasi drugoklasiści wkładają w przygotowanie kolędy, z pewnością w zdeklasują w przyszłorocznym konkursie.
Serdecznie dziękujemy naszym kochanym mamom: Pani Katarzynie Andrzejczyk, Pani Iwonie Fiołnej oraz Pani Renacie Korbiel, które pomogły czuwać nad Aniołkami w trakcie konkursu.
Naszych reprezentantów po raz kolejny przygotowała i do pięknego śpiewu zapraszała Pani mgr Anna Nawara, z niezawodną pomocą Ks. Czesława Rechula i Pana Zbigniewa Rogóża.