Poniedziałek, Grudzień 9, 2019, 09:55

Andrzejki są świetną okazją do dobrej zabawy, a także źródłem szacunku zarówno do tradycji jak i obrzędów ludowych. Wróżby uczą kreatywności, pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają przenieść się w świat marzeń i fantazji
29 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były właśnie Andrzejki. Uczniowie kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, uczestniczyli we wróżbach przepowiadających przyszłość, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Dzień wcześniej tj. 28 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa, przeplatana rytmami disco lat 80. Zabawy, radości oraz uśmiechu był wiele.