Wtorek, Listopad 12, 2019, 14:44

29.10.2019r. na olkuskim rynku odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży ze szkół naszej gminy pod patronatem Pana Burmistrza Romana Piaśnika, koordynowane przez Głównego Specjalistę do spraw profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom z UMiG Panią Bogusławę Lasotę w ramach kampanii „NO PROMIL, NO PROBLEM". Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas: 7 A i 8 A pod opieką nauczycieli: Aliny Rogóż, Urszuli Ryzy i Krzysztofa Żurka.
Celem kampanii było zwiększenie świadomości społeczeństwa o wielkim zagrożeniu dla zdrowia i życia, które wywołują nietrzeźwi kierowcy. Uczestnicy poprzez hapening wyrażali swój zdecydowany protest przeciwko takiemu niebezpiecznemu zjawisku, a w drodze na rynek rozdawali kierowcom i przechodniom ulotki i deklaracje, co stanowiło walor edukacyjny dla środowiska lokalnego.
Młodzieży na płycie rynku towarzyszyli: pracownicy UMiG, nauczyciele, przedstawiciele lokalnej prasy, służb mundurowych, to jest: Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Ochotniczej Staży Pożarnej oraz olkuskich szkół jazdy. W czasie tego wydarzenia były skandowane hasła profilaktyczne, śpiewno song, podawano tragiczne dane stastystyczne dotyczace wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych użytkowników dróg.
Uczniowie otrzymali koszulki z logo kampanii i drobny posiłek regeneracyjny. Zwieńczeniem imprezy była wspólnie odtańczona „belgijka", czyli taniec, który integruje, wyraża radość i afirmację życia.
Warto podkreślić, że nasze uczestnictwo w tej kampanii wpisane jest w Plan Działania na rok 2019/2020 w związku z realizacją programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, a także ze staraniami o zaszczytny certyfikat „LIDREA BEZPIECZEŃSTWA''dla naszej szkoły.