Poniedziałek, Listopad 4, 2019, 08:41

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu są już pełnoprawnymi uczniami.

24 października 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom" – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.
Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Edyty Gil, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego dotychczas w szkole się już nauczyli pod okiem Pani Renaty Lenderuk – Bigaj, Marleny Królikowskiej i Justyny Kajdy. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności.
Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty" na szóstkę. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Symbolicznym ołówkiem aktu pasowania dokonały Panie Dyrektor Edyta Gil i Joanna Cioch. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu. Pierwszoklasiści przyjęli także życzenia złożone im przez Panią Dyrektor, która podziękowała dzieciom za występ, życząc im kolejnych sukcesów. Do życzeń dołączył się również gość honorowy Pani Paulina Polak – Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu. Wraz z życzeniami dzieci otrzymały upominki. Wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali także pamiątkowe dyplomy, kuferki i legitymacje szkolne. Dzień pełen emocji zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wychowawczynie serdecznie dziękują za pomoc rodzicom z „Trójek" klasowych, uczennicy klasy VIIIb Julii Pactwie, uczniom klas VIII z pocztu sztandarowego, którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości, a także Pani Magdalenie Wojtaszek i Lidii Stach za piękną dekorację.
Wszystkim rodzicom gratulujemy cudownych pociech, a pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.