Poniedziałek, Październik 21, 2019, 16:16

15 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Na sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.

Na początku zabrała głos pani dyrektor Edyta Gil, która przywitała wszystkich zebranych, a szczególnie grono pedagogiczne,pracowników administracji i obsługi. Po powitaniu złożyła wszystkim życzenia z okazji Dnia Komisji Edukacji ,a w dalszej kolejności wręczyła wyróżniającym się nauczycielom Nagrody Dyrektora.
Nagrody otrzymali: p. M. Bień, p. I. Dybich, p. R. Lenderuk – Bigaj, p. A. Nawara, p. A. Pałka, p. I. Pryga – Kopyść, p. Lidia Stach, p. J. Straszak, p. M. Szkabara, p. M. Wojtaszek, p. J. Cioch, p. Beata Turska i p. K. Jochymek. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali również pracownicy administracji i obsługi.
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz otrzymała p. A. Rogóż.
Potem głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Pactwa, która wręczyła wybranym przez uczniów najbardziej sympatycznym nauczycielom Ordery Uśmiechu. Przed odebraniem orderu każdy nominowany nauczyciel musiał wypić sok z cytryny z uśmiechem na twarzy. Ordery Uśmiechu otrzymali: p. A. Nawara, p. M. Bień, p. A. Pałka, p. K. Żurek, p. D. Harężlak.
Nagrodzony został również koszulką uczeń klasy VIII a Norbert Zagożdżon, wygrywając plebiscyt na Super Chłopaka Szkoły.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, w której to uczniowie klas 3 a i 3 b zaprosili wszystkich zebranych, a w szczególności nauczycieli w podróż po Europie. Zaczynając od Austrii, poprzez Grecję, Włochy, Francję aż do Belgii. Uczniowie zaprezentowali się w Walcu Wiedeńskim, Greku Zorbie, Tańcu dyskotekowym do melodii Michaela Jacksona, a w Belgii zatańczyli do melodii "Czekolada". Na koniec złożyli życzenia Nauczycielom i Pracownikom obsługi, a potem wyznaczeni uczniowie poczęstowali zebranych czekoladkami dołączonych do kartek z życzeniami. Wszystkim bardzo się podobał występ i nagrodzili artystów gromkimi brawami.