Piątek, Czerwiec 7, 2019, 13:56

Od 2016 do 2018 roku uczniowie klasy 1,2 i obecnej 3 uczestniczyli w innowacyjnym projekcie edukacyjnym. W projekcie „MYŚLĘ, DECYDUJĘ, DZIAŁAM – FINANSE DLA NAJMŁODSZYCH" uczestniczyło 44 nauczycieli wraz z 803 uczniami, którzy wzięli udział w 3 konkursach i zrealizowali 72 godziny zajęć z edukacji finansowej w 9 obszarach tematycznych.

W trakcie zajęć nauczyciele i uczniowie korzystali z pakietu edukacyjnego „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych" autorstwa Małgorzaty Żytko, Aliny Kalinowskiej, Ewy Kruk oraz podejmowali wiele aktywności takich jak m.in.: wizyta w sklepie. W marcu bieżącego roku odbył się konkurs wiedzy zdobytej podczas zajęć prowadzonych przez Karolinę Kot na temat: pieniądze, zarabianie pieniędzy, gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo, sklep, instytucje finansowe, oszczędzanie i inwestowanie oraz solidarność i wzajemna pomoc. Finalistami z klasy 3 konkursu wiedzy o finansach zostali: Julia Krzystanek, Magdalena Bielach i Alan Stach. Uczniowie Ci otrzymali specjalne nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i upominek.