Piątek, Maj 31, 2019, 12:56

16 maja 2019r. w SP Nr 9 w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny pt. „Segregujesz – Ziemię ratujesz!"w ramach obchodów Powiatowego Dnia Ziemi 2019.

Do konkursu przystąpiło 24 uczestników z 12 szkół. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały uczennice z klasy 7b Małgorzata Klich i Wiktoria Pałka (opiekun: mgr I.Dybich).
Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test wiadomości dotyczący rodzaju odpadów, ich segregacji, wtórnego przetwarzania, czasu rozkładu oraz zagrożeń wynikających z ich obecności w środowisku naturalnym. Następnym etapem konkursu był praktyczny sprawdzian umiejętności właściwego segregowania odpadów. Na koniec uczniowie wykonywali prace plastyczne, eko-reklamę promująca drugie życie odpadów. Uczennice naszej szkoły spisały się świetnie, wykazały się dużą wiedzą i zdolnościami plastycznymi.

Miło poinformować, że MAŁGORZATA KLICH otrzymała WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy!