Poniedziałek, Luty 25, 2019, 13:20

19 lutego 2019 roku naszą szkołę odwiedzili niezwyczajni goście, a mianowicie przedszkolaki i ich rodzice (opiekunowie). Spotkanie rozpoczęło się o godz.16:00.
Pani dyr. Edyta Gil oficjalnie przywitała przybyłych gości i przedstawiła ofertę naszej szkoły.

Następnie klasa 3 zaprezentowała taniec i piosenkę w języku niemieckim, a także zespół taneczny „Hiciaki" prowadzony przez mgr Izabelę Prygę – Kopyść przedstawił układ taneczny.
Po występie dzieci zostały podzielone na grupy i wraz z nauczycielami ( panią mgr Karoliną Kot, panią Renatą Lenderuk-Bigaj i panią mgr Izabelą Prygą – Kopyść) udały się na zajęcia dydaktyczne, a potem uczestniczyły w zabawach z tablicą multimedialną, które prowadziła pani mgr Małgorzata Bień, za co serdecznie dziękujemy. Każda z 3 grup zwiedziła szkołę, a w małej salce gimnastycznej na dzieci czekał tor przeszkód zbudowany z dużych klocków. Ta atrakcja cieszyła się ogromnym powodzeniem i wywołała wielki entuzjazm wśród milusińskich. Zajęcia prowadził mgr Paweł Banyś. Natomiast na dużej sali gimnastycznej przedszkolaki brali udział w zabawach ruchowych prowadzonych przez panią mgr Monikę Bujas, która od roku szkolnego 2019/2020 będzie prowadziła w-f w klasie 1 o profilu sportowym. Dzieci były zachwycone, bo każdy w nagrodę otrzymała medal. W tym samym czasie rodzice wysłuchali prelekcji pani pedagog Haliny Gromek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu na temat dojrzałości szkolnej dzieci. Następnie rodzice zostali oprowadzeni po szkole. Mieli oni okazję zobaczyć sale dydaktyczne i sprawdzić naocznie, w jakich warunkach będą mogły się uczyć ich pociechy. Na koniec rodzice otrzymali foldery, a dzieci jak przystało na placówkę posiadającą certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie- jabłuszka. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkie dzieci wyszły ze szkoły z uśmiechem na twarzy.
Całe grono nauczycielskie i społeczność uczniowska Trójki mają nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie i dzieci już 2 września, z tym samym uśmiechem na twarzy, przekroczą nasze szkolne progi.
Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu za pomoc i innym uczniom, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania.