Czwartek, Styczeń 31, 2019, 16:09

17 grudnia 2018 odbyły się przesłuchania XX edycji Miejsko – Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W grupie wiekowej klas 5-8, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu działające w zespole „Aniołki Boże" zdobyły I miejsce.

Z radosnym tańcem i śpiewem na ustach dzieci z zespołu „Aniołki Boże" działającego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Olkuszu zaprezentowały" Pastorałkę od serca do ucha". Entuzjazm i radość a także ogromny talent zapewnił młodym przedstawicielom szkoły I miejsce spośród 40 uczestników z Miasta i Gminy Olkusz.
„Staramy się inspirować dzieci do odkrywania swoich pasji. Ogromnie cieszy mnie fakt, że czerpią radość biorąc udział w konkursach artystycznych jednocześnie reprezentując naszą szkołę na tak wysokim poziomie" – podkreśliła magister Małgorzata Goc- Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olkuszu. Magister Anna Nawara, nauczyciel religii w Szkole Podstawowej Nr 3, twórca i opiekun zespołu „Aniołki Boże" dodała, że „talent rodzi się z rozwijanych pasji, a te niewątpliwie posiadają nasi uczniowie. Gwarantem sukcesu jest jednak poświęcenie naszym uczniom czasu, dzięki czemu mają możliwość ten talent odkryć" - zaznaczyła Pani Nawara.
Liczący 9 osób zespół „Aniołki Boże" powstał w 2014 roku.
W jego skład wchodzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu:
1.Wiercioch Antoni -klarnet
2.Wiercioch Bartłomiej -saksofon
Wokale:
3.Duda Martyna
4.Gajewska Patrycja
5.Hrabia Julia
6.Hrabia Katarzyna
7.Kowalewska Maja
8.Pryga Paula
9.Wolny Wiktoria
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.