Piątek, Listopad 16, 2018, 19:59

„Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko..."

100 lat temu nasza Ojczyzna po wielu latach niewoli i ucisku wreszcie odzyskała upragnioną wolność. O jej niezawisłość walczyło wiele pokoleń naszych rodaków w kraju i za granicą. Ta walka toczyła się nie tylko na polach bitewnych; o wolnej i niepodległej Polsce marzyli i pisali poeci i pisarze.

Dlatego obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości nie mogły się odbyć bez przywołania najpiękniejszych strof wyrażających miłość do Ojczyzny.
7. listopada 2018r. w bibliotece odbył finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział 32 uczniów (17 z klas 2-4 i 15 z klas 5-8). Jury w składzie : p. Danuta Knapik i p. Renata Lenderuk- Bigaj oceniając, wzięło pod uwagę:
 dobór tekstu,
 prostotę i naturalność wygłaszania,
 staranną dykcję,
 interpretację,
 bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu,
 ogólny wyraz artystyczny

Okazało się, że sztuka recytacji nie jest ani prosta, ani łatwa. Jury postanowiło wyróżnić następujących recytatorów:
w kategorii klas 1-3
I. miejsce- Magdalena Bielach kl. 3
II. miejsce- Kaspian Rudawski kl. 3
III. miejsce Maja Stankiewicz kl. 2a

W kategorii kl. 5-8
I. miejsce- Norbert Zagożdżon kl. 7a
II. miejsce- Julia Pawlik kl. 6a
III. miejsce Inga Stanisz kl. 5b

Mamy nadzieję, że udział w konkursie był dla Wszystkich miłym doświadczeniem.
Zwycięzcom, gratulujemy.