Wtorek, Październik 30, 2018, 08:35
Zgodnie z tradycją 26 października 2018 roku 63 pierwszoklasistów zostało przyjętych do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu.
Pasowanie na ucznia to podniosła chwila, która pomaga zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem. To niezwykle ważny dzień dla wszystkich pierwszoklasistów, ich rodziców i wychowawców.
Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły, musieli zaprezentować to, czego się już nauczyli. Przez parę tygodni, pod czujnym okiem wychowawczyń - pani Izabeli Prygi-Kopyść, pani Lidii Stach i pani Jadwigi Straszak przygotowywali się, aby udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami. Podczas ceremonii ślubowania, która utrzymana była w konwencji programu „Mam talent", wykazali się znajomością podstawowych zasad zachowania się w szkole oraz bezpiecznego poruszania się po ulicach. Wspaniale zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni.
Po występach przyszła kolej na oficjalną część uroczystości. Kiedy nastąpiła ta chwila, wszyscy pierwszoklasiści w podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Panie Dyrektor Małgorzata Goc i Edyta Gil symbolicznym ołówkiem dokonały aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu. Pierwszoklasiści przyjęli również życzenia złożone im przez Panią Dyrektor, która podziękowała dzieciom za występ oraz życzyła im sukcesów na miarę ich możliwości. Do życzeń dołączyli się również goście honorowi uroczystości - Pan Burmistrz Roman Piaśnik oraz Pani Paulina Polak – Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu. Wraz z życzeniami pierwszoklasiści otrzymali upominki. Nie zabrakło też prezentów od rodziców. Była także chwila na pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy upamiętniające ich wstąpienie do szkolnej braci, a pełną wzruszeń i emocji uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Wychowawczynie serdecznie dziękują za pomoc rodzicom z „Trójek" klasowych oraz uczniom klas IV, VII i VIII, którzy z zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości Ślubowania.
Wszystkim rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów. Mamy nadzieję, że czas spędzony w murach naszej szkoły pozostawi niezapomniane wspomnienia.