Poniedziałek, Wrzesień 24, 2018, 22:14

19.09.2018 r. uczniowie kl. VIII w ramach realizacji edukacji patriotycznej oraz zadań Programu Profilaktyczno-Wychowawczego Szkoły zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. Dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest, by zachować to autentyczne miejsce. Oddali hołd ofiarom makabrycznych zbrodni hitlerowskich oraz poznali tragiczne                                                                   losy więźniów.

Cele wycieczki to: poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce, kształtowanie świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci, uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa, a z drugiej strony wizerunek ludzi umierających bez prawa do godności, budzenie szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie oraz poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów podczas II wojny światowej.