Niedziela, Czerwiec 10, 2018, 23:53
Zgodnie z tradycją naszej szkoły corocznie obchodzimy Święto Szkoły i Patrona połączone z pokazem umiejętności przygotowanym przez utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Tegoroczna uroczystość odbyła się 30 maja.
W pierwszej części akademii przypomniano najważniejsze fakty z życia Marcina Biema – patrona naszej szkoły, który przybył do nas w orszaku uroczych dziewcząt. Patron szkoły – Marcin Biem przebył długą drogę, aby do nas dotrzeć. Po drodze widział krainy szczęśliwe i targane wojnami, dlatego przekazał nam wiedzę tajemną, która czyni ludzi szczęśliwymi. Na koniec wystąpienia poprosił uczniów szkoły, aby postępowali zgodnie
ze szlachetnymi wartościami.
Po krótkiej, ale jakże pouczającej wizycie Marcina Biema, nasz Gość pani Katarzyna Matras, Rzecznik Powiatowego Komendanta Policji, przeprowadziła krótką akcję wybicia Rytmu Serca Wolnego od Nałogów. Następnie rozpoczęła się gala wręczenia laurów utalentowanym uczniom naszej szkoły, którzy w konkursach przedmiotowych na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, czy ogólnopolskim zdobyli zaszczytne wyróżnienia. W tym roku szkolnym przyznano więcej laurów niż zazwyczaj, ponieważ coraz bardziej popularne są konkursy drużynowe, w których nasi zdolni uczniowie świetnie sobie radzili. Dodatkowo laurem zostali uhonorowani uczniowie, doskonalący się w takich dziedzinach jak kaligrafia, czy ortografia. Po raz drugi przyznano także Laur Otwartego Serca za zaangażowanie w działalność charytatywną.
W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy rozdano dyplomy i słodkie nagrody za wykonanie najlepszego „projektu edukacyjnego". Przewodnią ideą projektu było połączenie nauki z zabawą, gdzie uczniowie wykorzystywali zdobyte podczas lekcji umiejętności oraz poszukiwali samodzielnie nowych informacji, celem opracowania gier dydaktycznych, plakatów promujących określone wartości, lub albumów.
Na zakończenie Święta, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pokaz swych talentów w dziedzinie wokalnej, instrumentalnej i tanecznej. Społeczność szkolna, zgromadzona na sali gimnastycznej oklaskiwała grę na gitarze, ksylofonie, keyboardzie, a pokazy taneczne wywołały prawdziwe poruszenie. Zespół o nazwie „Chłopcy z 6a", który wykonał układ taneczny do piosenki Sławomira poderwał publiczność z miejsc. Uczniowie bawili się doskonale!
Gratulujemy nagrodzonym uczniom sukcesów i życzymy wszystkim chęci i zapału w odkrywaniu i szlifowaniu swych talentów.

Opracowały: Agnieszka Piątek i Małgorzata Wiśniewska.