Poniedziałek, Czerwiec 4, 2018, 13:34
Szkoła to nie tylko nauka, odrabianie lekcji, konkursy, apele. Szkoła to także wycieczki, na które jedzie się z kolegami i nauczycielami po to, aby zobaczyć „kawałek świata" i dobrze się bawić.
Z takim założeniem pojechały na trzydniową wycieczkę do Szczawnicy klasy siódme wraz z opiekunkami p. Anną Pałką, p. Beatą Turską i p. Karoliną Kot.
Program wycieczki był bardzo bogaty, a przy tym dopisała pogoda. Podczas tego trzydniowego wypadu młodzież wspaniale spędziła czas doświadczając wielu atrakcji: pływanie na basenach w Białce Tatrzańskiej, wyjazd na Palenicę, zdobycie Trzech Koron, wycieczkę rowerową po Szczawnicy, rejs statkiem po Czorsztyńskim Zalewie.
Ośrodek „ Hotel pod Jarmutą", w którym zatrzymali się udostępnił salę bilardową, salę dyskotekową, siłownię, olbrzymie boisko do gry w piłkę nożną oraz kort tenisowy. Uczniowie w wolnych chwilach mogli sprawdzić i i udoskonalić swoje umiejętności sportowe.
Sala bilardowa cieszyła się największym powodzeniem.
Po długich, górskich wycieczkach uczniowie odpoczywali przy ognisku mając do dyspozycji altankę. Oczywiście nie zabrakło akompaniamentu gitary. O magiczny klimat zadbał Jakub Zydroń. Uczestnicy wycieczki szybko zregenerowali siły, „wcinając" smaczną kiełbaskę i śpiewając piosenki ulubionych artystów.
W drodze powrotnej niestrudzone opiekunki rozstrzygnęły konkurs i przyznały trochę z „przymrużeniem oka" tytuły w wielu zabawnych i ciekawych kategoriach.
Oto kilka z nich:
Tytuł Uporządkowany Janusz powędrował do: Wojtka Błasiaka, Igora Czepieli, Jakuba Bulandy i Jakuba Peciaka za najładniejszy porządek w pokoju. W kategorii Rozsądna Grażyna zwyciężczyniami zostały: Jagoda Banasińska i Katarzyna Pięta. Największy Przeciwnik Wiejskich kapel to Jakub Bulanda, Stróżem Słownika Języka Polskiego okazał się Patryk Hrabia, a Mistrzem Częstych Pytań został Wojtek Błasiak. W kategorii DJ Wycieczki pan Zdzisław kierowca nie miał sobie równych, panią Karolinę okrzyknięto Mistrzem Wbijania Białych Kul, a Piotr Dudek został Mistrzem Szczerego Uśmiechu. Pojawiły się również inne tytuły: Mistrz Toczenia się z Górki, Mistrz Ciętej Riposty, Mistrz Dobrych Ukryć, Najbardziej Pilnowany Pokój i inne, które zostaną zachowane w pamięci.
Szczęśliwi, bogaci w ciekawe wrażenia z pięknymi pamiątkami i tradycyjnymi oscypkami, chętni na kolejne wycieczki wrócili do domu.

Tekst: A. Pałka, B. Turska, K. Kot