Niedziela, Maj 20, 2018, 23:29
14 maja klasy Ia, Ib, II, IIIc i IVa wraz z wychowawcami udały się do olkuskiego MOK-u, gdzie miały niewątpliwą przyjemność obejrzeć edukacyjny spektakl muzyczno-ekologiczny Bajkowe melodie na morza dnie w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.
Podczas przedstawienia dzieci mogły posłuchać, ale również zatańczyć oraz zaśpiewać razem z artystami p. Agnieszką Koziarowską i p. Martinem Fitchem piosenki ze znanych filmów animowanych, np. Kraina lodu, Pocahontas. W przerwach pomiędzy doskonałą zabawą dzieci dowiedziały się, w jaki sposób troszczyć się o naszą planetę. Artyści przypominali o konieczności sadzenia drzew, dbania o zwierzęta, segregowania śmieci, sprzątania po sobie, oszczędzania wody i światła.
Integracja muzyki, tańca i ekologii okazała się znakomitą lekcją, jak w najmłodszych rozwijać wrażliwość na otaczającą przyrodę i uczyć dbać o środowisko tak, by ocalić je dla przyszłych pokoleń, bo to właśnie najmłodsi decydować będą wkrótce o wyglądzie tego świata.