środa, Kwiecień 25, 2018, 23:46
23 kwietnia 2018 r. – w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich – Julia Masternak z klasy Va wraz z opiekunem, p. mgr Agnieszką Piątek, odebrała nagrodę za udział w kolejnej edycji Małopolskiego Konkursu Drzewo Recenzji 2018. Warto czy nie warto przeczytać? Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, a jego celem jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży w dziedzinie literatury oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, a jego celem jest rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży w dziedzinie literatury oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Patronat honorowy nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty, p. Barbara Nowak oraz Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Maja Calik z kl. V a, Małgorzata Klich z kl. 6 c, Julia Masternak z kl. V a, Wiktoria Pałka z kl. 6 c, Paulina Warzecha z kl. 6 c.
Uczennice podjęły się zadania napisania recenzji jednej z książek dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji zgłoszonych zostało 157 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród tak dużej liczby prac, recenzja uczennicy naszej szkoły – Julii Masternak – została dostrzeżona i nagrodzona w kategorii klas 5-6.
Wręczenie nagród – dyplomów, książek, gier dydaktycznych – odbyło się w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.
Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: mgr Agnieszka Piątek