środa, Styczeń 17, 2018, 22:29
W poniedziałek 8 stycznia 2018 r. do naszej szkoły przyjechali zaproszeni aktorzy Renata NOWICKA i Andrzej JURCZYŃSKI z przedstawieniem o Adamie Mickiewiczu. Wcielili się w role naszego wieszcza narodowego i jego żony Celiny.
Aktorzy zaprezentowali program słowno-muzyczny pt.„ Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... czyli Mickiewicz – moje życie". Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych poznali biografię poety i usłyszeli fragmenty wspaniałych utworów takich jak Pan Tadeusz, Świtezianka, Stepy Akermańskie, Dziady część II. Romantyk opowiadał o swoim dzieciństwie na Litwie, ukochanej matce Barbarze oraz trudnym życiu wygnańca i emigranta. Dowiedzieli się również, jak czułą i troskliwą żoną była Celina z Szymanowskich Mickiewiczowa – często także pierwsza recenzentka utworów – o kontaktach z innymi wielkimi Polakami żyjącymi na obczyźnie.
Artyści stworzyli obraz kochającej się, patriotycznej, uwielbiającej muzykę i przestrzegającej polskich obyczajów rodziny.