Piątek, Styczeń 5, 2018, 20:41

Dnia 22 grudnia 2017, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami o wyznaczonej godzinie udały się na salę gimnastyczną, na której odbyło się przedstawienie, w tym roku pod hasłem „Nauczmy się kochać ludzi- Maleńka przyszła Miłość". Sala została specjalnie przygotowana na tę uroczystość.

Na pierwszym planie widniała szopka z żłobkiem, stół okryty białym obrusem, na którym wyeksponowano Pismo Święte, nie brakowało też choinki.-Symbolu radości, którą daje nam Chrystus, oraz pięknych aniołów-siódmoklasistów i małych aniołków przy szopce. Przedstawienie było uwspółcześnioną formą przekazu treści biblijnych. Maryja z Józefem szukali schronienia prosząc o pomoc różnych ludzi: sportowców na boisku, dziewcząt na dyskotece, w hotelu i na dworcu kolejowym. Wszyscy byli zbyt zajęci sobą by, choć na chwilę zatrzymać się i zastanowić, jak rozwiązać problem wędrującej pary. Anioły Bożego Narodzenia refleksyjnymi wierszami wzruszyły sumienia wszystkich, tak, że w końcu, uznano w maleńkim Dzieciątku prawdziwego Boga, który przyszedł na świat by nauczyć nas prawdziwej miłości. Mottem przedstawienia było wystąpienie drugoklasistki- Madzi Bielach, która śpiewając „ Porzućmy zło, przestańmy złem się bawić i czystą łzą spróbujmy serca zbawić, bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość" podsumowała scenki. Przedstawienie było ubogacone śpiewem kolęd naszego chóru przygotowanego przez mgr Zbigniewa Rogóża. Mogliśmy także zobaczyć taniec współczesny w wykonaniu naszych uczniów, grupy tanecznej tzw. „ Hiciaków" prowadzonej przez mgr Izabellę Prygę. Ważną częścią jasełek było uroczyste wysłuchanie słów Pisma Świętego. W rolę czytającego- Ojca szkolnej rodziny wcielił się uczeń siódmej klasy-Igor Czepiela, następnie cała szkoła śpiewała kolędy. Kolędę „Pójdźmy wszyscy „prowadzili grając na gitarach i śpiewając Jakub Zydroń oraz Oliwia Szkarłat wspólnie z chórem. Jasełka zakończono życzeniami świątecznymi i noworocznymi złożonymi przez dzieci. Wszyscy oglądali jasełka z zaciekawieniem.
Cała publiczność wynagrodziła występujących gromkimi brawami. Pani Dyrektor mgr Małgorzata Goc w swoim wystąpieniu chwaliła ogrom pracy dzieci i opiekunów, podziękowała wszystkim i złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie wręczyła nagrody dzieciom biorącym udział w Szkolnym Konkursie na wykonanie najpiękniejszego różańca: I miejsce zajął Kowalski Piotr z kl. 3c, II miejsce Nikola Kozioł z kl. 3C, III miejsce Wiktoria Łaskawiec z kl. 3c Nagrody ufundowała Magdalena Nawara (córka P. Katechetki)
Uważam, że przedstawienie było wspaniałe -bo wspaniałe mamy dzieci, które chętnie i odpowiedzialnie przygotowywały się na próbach, a na scenie wykazały świetną grą aktorską, Sceneria wprowadziła nas w Bożonarodzeniowy nastrój i była dopełnieniem całego przedstawienia
Jasełka przygotowała mgr Anna Nawara.

Tekst: mgr Anna Nawara.