Czwartek, Grudzień 21, 2017, 21:59
„Pomaganie jest dobre. Pomaganie jest ważne. Pomagać może każdy i wszędzie. Każda pomoc jest wartościowa. Warto pomagać nie tylko dla innych, ale także dla siebie. Pomaganie zmienia świat na lepsze. Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat".
Grudzień to niezwykły miesiąc. Pełen cudów i magii.
5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji nasi wolontariusze wraz z uczniami klasy III a wykonali gazetkę o tematyce związanej z pomaganiem i prace plastyczne pt: „ Jak warto pomagać".
W ramach wolontariatu w naszej szkole została zorganizowania akcja „Spraw dzieciom radość". Uczniowie mogli własnoręcznie wykonać kartki świąteczne dla chorych dzieci przebywających w szpitalach. 18 grudnia kartki te zostały zaadresowane przez naszych wolontariuszy i wysłane do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na oddział Onkologii i Hematologii. Trafią do dzieci, które nie mają lekko w życiu. Mamy nadzieję, że otrzymując te kartki, chociaż na chwilę zapomną o wszelkich troskach.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji – „dobro powraca".

Tekst: mgr Izabela Pryga-Kopyść