Poniedziałek, Grudzień 11, 2017, 20:45
Klasa II Naszej szkoły dnia 30 listopada wzięła udział w otwarciu Sali edukacyjnej „Ognik" w Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Udział w uroczystym otwarciu brali również parlamentarzyści ziemi olkuskiej :pani Lidia Gądek i pan Jacek Osuch.
Dzieci z Naszej szkoły nie tylko słuchały cennych rad doświadczonych strażaków, ale również aktywnie uczestniczyli w zajęciach, były ciekawe, zadawały dużo pytań. Uczniowie dowiedzieli się jak reagować w sytuacji wystąpienia zagrożenia, podczas zajęć strażacy zademonstrowali również jak działają czujniki dymu i czadu i co zrobić, gdy zza drzwi wydobywa się dym. Świadomość uczniów z pewnością wzrosła po wizycie w straży, a za zaproszenie na uroczystość serdecznie dziękujemy tacie Magdaleny, panu Michałowi Bielach.