środa, Maj 8, 2024, 09:27
W dniu 24 kwietnia 2024 r. w SP nr 9 w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Segregujesz – Ziemię ratujesz !"
Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały uczennice: Anna Barańska z kl.7b i Katarzyna Zięba z kl. 6c.
Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test dotyczący rodzaju odpadów i ich segregacji, następnie wzięli udział w praktycznym sprawdzianie właściwego segregowania śmieci. W ostatnim etapie konkursu uczestnicy wykonali prace plastyczne – plakietki nawiązujące do hasła „Segregujesz – Ziemię ratujesz!" Uczennice naszej szkoły spisały się świetnie, wykazały się dużą wiedzą i zdolnościami plastycznymi.
Miło poinformować, że KATARZYNA ZIĘBA zajęła II miejsce w powiecie!
Podczas uroczystości uczennica Katarzyna Zięba odebrała również nagrodę za wyróżnienie
w XX edycji miejsko-gminnego konkursu języka polskiego dla uczniów klas 4-6 „Aby język giętki".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.