środa, Maj 8, 2024, 09:24
Dnia 26.04.2024 r. uczniowie klas siódmych udali się do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Brama w Gorce, które znajduje się niedaleko Nowego Targu w Waksmundzie.
Celem naszej wyprawy było poznanie flory i fauny Gorczańskiego Parku Narodowego poprzez spacer w koronach drzew i udział w warsztatach przyrodniczych.
To wyjątkowe w skali kraju miejsce pozwoliło nam spotkać się z gorczańską przyrodą w wielu wymiarach. Mogliśmy odpocząć, pospacerować najdłuższą w Polsce galerią widokową, wejść na dwie wieże (35 i 17m), odkryć bogactwo podziemnej przyrody Gorców w 40 metrowym tunelu, zobaczyć zagrody zwierząt. Uczniowie mogli ponadto skorzystać z przyrodniczo-edukacyjnego placu zabaw.
Podczas tej niesamowitej całodziennej przygody odkryliśmy mnóstwo ciekawostek o przyrodzie Gorców- uroczego pasma górskiego leżącego w Beskidzie Zachodnim.
Spacer w koronach gorczańskiego lasu - to niepowtarzalna i fascynująca przygoda!