Czwartek, Listopad 16, 2023, 08:42
31 listopada 2023 r. uczniowie klas IV- VIII po raz kolejny wzięli udział w żywej lekcji historii, którą przeprowadzili zaproszeni goście. Tym razem ta niezwykła lekcja zatytułowana „Droga do niepodległości" poświęcona była walce Polaków o niepodległość. Walka Polaków o niepodległość przewijała się przez cały pokaz: od insurekcji kościuszkowskiej, poprzez walkę u boku Napoleona powstanie listopadowe i styczniowe aż do 1918 roku, czyli odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Niezaprzeczalnym atutem tego przedstawienia było prezentowanie umundurowania i uzbrojenia walczących o niepodległość formacji polskich. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie mięli niepowtarzalną okazję przymierzyć stroje z epoki. Prowadzący opowiadali o szczegółach umundurowania i uzbrojenia, nie zapominając o nakreśleniu tła historycznego.