Czwartek, Październik 26, 2023, 12:04
19 października 2022 r. uczniowie klasy I a i I b złożyli uroczyste Ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 i m. Marcina Biema w Olkuszu.
Pierwszoklasiści zaprezentowali się w programie artystycznym.
Patron naszej szkoły - Marcin Biem przygotował zadania do wykonania 5 zadań. Po prawidłowym wykonaniu zadania uczniowie otrzymywali gwiazdki.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo się postarali, by zdobyć wszystkie gwiazdki. Piosenką, wierszem i tańcem utwierdzili wszystkich w przekonaniu, że są zdolni i chętni do podejmowania różnych szkolnych wyzwań.
Po części artystycznej nastąpił najbardziej oczekiwany moment uroczystości – z pomocą „zaczarowanych ołówków" Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz i pani dyrektor - dokonali uroczystego pasowania na ucznia. W przemówieniu skierowanym do pierwszoklasistów Pan burmistrz Roman Piaśnik i pani dyrektor Edyta Gil życzyli im wielu szkolnych sukcesów, radości z nauki, dobrych kolegów i szczerych przyjaźni. Ciepłe życzenia skierowała do dzieci także dyrektor Przedszkola nr 8 - pani Bożena Mosór. W takim dniu nie mogło zabraknąć prezentów, uczniowie otrzymali wyprawkę Małego Olkuszanina od Burmistrza Miasta i Gminy - Romana Piaśnika, a od wychowawców dyplom oraz od rodziców upominki i słodko-owocowy poczęstunek.
Pierwszaki spisały się znakomicie, uroczystość przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.
Wychowawczynie klasy Ia i Ib serdecznie dziękują licznie przybyłym gościom – rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, opiekunom za obecność, uśmiech, brawa, trzymanie kciuków.
Pani Beacie Rup za strój dla Marcina Biema..
Pani Magdalenie Wojtaszek, p. Lidii Stach i p. Izabeli Prydze – Kopyść za dekorację.
Panu Pawłowi Banysiowi za nagłośnienie.
Pani Izie Prydze- Kopyść za robienie zdjęć. Pani Lidii Stach za nagrywanie uroczystości.
Uczennicy klasy IV a- Ewie Świątek odegranie roli Marcina Biema , uczeniom kl. IV a – Aleksandrze Ćwik, Róży Wojnie, Michałowi Kryńskiemu i Kacprowi Wcisło za udział w uroczystości. Uczniom klasy VIII a Mai Cieślik, Julii Krzystanek oraz Kacprowi Klamie, za udział w poczcie sztandarowy. Wszyscy z wielkim sercem włączyli się w przygotowanie uroczystości.