Poniedziałek, Październik 23, 2023, 13:58
11 października 2023 roku klasa V b była na wycieczce w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. W trakcie zwiedzanie mięliśmy okazję spotkać się z funkcjonariuszami różnych wydziałów między innymi z policją kryminalną oraz drogową, a także specjalnym oddziałem antyterrorystycznym.
Widzieliśmy sprzęt, który policjanci wykorzystują do swojej pracy. Dowiedzieliśmy się trochę na temat technik kryminalistycznych czyli w jaki sposób ściąga się odciski palców i zbiera ślady. Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy wóz policyjny i motocykl. Każdy z uczniów mógł sobie zrobić zdjęcie na motocyklu. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Największą atrakcją okazało się spotkanie z psami policyjnymi- tropicielami narkotyków i ładunków wybuchowych.