środa, Październik 11, 2023, 10:57
5 października 2023r w ramach klasowych obchodów Dnia Chłopaka klasa 8a pod opieką pań: Anny Pałki i Moniki Bujas udała się na wycieczkę na strzelnicę Lokus w Bukownie. Celem wyjazdu była również realizacja tematów strzeleckich z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa w klasie ósmej.
 Zajęcia na strzelnicy odbywały się w grupach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Młodzież została zapoznana z zasadami bezpieczeństwa na strzelnicy, zasadami celowania oraz typowymi błędami w technice strzelania. Każda osoba mogła oddać 13 strzałów, wyniki zostały zapisane i przeliczone. Na zakończenie rozgrywek strzeleckich zostały wręczone dyplomy dla najlepszych. Uczniowie doskonale radzili sobie z celnym strzelaniem z broni długiej w pozycji leżącej. Dla wielu uczniów było to pierwsze takie doświadczenie w życiu. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi. Po atrakcjach na Strzelnicy udaliśmy się do Pizzerii Fun na przepyszną pizzę, gdzie celebrowaliśmy dalej Dzień Chłopaka.