Czwartek, Wrzesień 7, 2023, 13:05
Przedłużone o kilka dni wakacje dobiegły końca. Młodzież szkolna wróciła do szkół, by rozpocząć naukę. W tym roku miejsko-gminna inauguracja roku szkolnego odbyła się w naszej szkole. Na uroczystości oprócz witających nowy rok szkolny uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników placówki pojawili się także przedstawiciele władz samorządowych i kościelnych, służb mundurowych oraz miejskich instytucji.
Zgromadzonych gości powitały dyrektor Edyta Gil oraz wicedyrektor Joanna Cioch.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor, która w niezwykle przekonujący sposób zachęciła wszystkich zebranych do nauki i pracy.„Po wakacyjnej przerwie stajemy u progu nowego roku szkolnego. W murach tej szkoły to już 66 raz. Pełni zapału, sił, nadziei, ale z pewnością pytań o to, jaki będzie ten rok. Możemy rozpocząć go razem w poczuciu bezpieczeństwa. Przeżyjmy go mądrze i odpowiedzialnie, nie tracąc poczucia sensu bycia tu i teraz. Być razem to znaczy wiedzieć, kim jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie wartości nas łączą, jakiego dziedzictwa jesteśmy spadkobiercami i jaki przyświeca nam cel"- powiedziała dyrektor szkoły. Później głos zabrali zaproszeni goście. Współgospodarz uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik przytoczył słowa Stanisława Konarskiego i złożył życzenia: Nauka może być przyjemnością, gdy połączymy ją z zabawą i ciekawością. Życzę zatem, aby te słowa wszystkim się spełniły. Dyrekcji i gronu pedagogicznemu życzę wytrwałości i przyjemności z przekazywanej wychowankom wiedzy. Rodzicom – jak najmniej zmartwień i kłopotów. A Wam, drodzy uczniowie, samych sukcesów".
Po przemówieniach „scena" została oddana w ręce uczniów, którzy jak co roku przygotowali program artystyczny. Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz miedzy gwiazdami- brzmiało jego hasło przewodnie. Uczniowie przybliżyli postać patrona szkoły- Marcina Biema- polskiego astronoma, reformatora kalendarza gregoriańskiego, profesora i wielokrotnego rektora Akademii Krakowskiej. W postać sławnego olkuszanina wcielił się Stanisław Biela. Po tej autoprezentacji uczniowie naszej szkoły pochwalili się swoimi talentami. Zuzanna Brzezińska zachwyciła słuchaczy umiejętnością gry na skrzypcach, uczennice Wiktoria Zhurav i Arina Martinyuk wykonały skomplikowany pokaz akrobatyczno- taneczny, Kalina Andrzejczyk w niezwykle wzruszający sposób zaśpiewała utwór Sanah i Artura Rojka.
Program artystyczny przygotowały panie: Beata Rup, Małgorzata Pieniążek, Agnieszka Piątek, oprawę muzyczną pani Justyna Kajda, układy taneczne pani Monika Bujas, prezentację multimedialną pani Lucyna Kajda, dekoracje pani Magdalena Wojtaszek. Konferansjerem była pani Marlena Królikowska. Serdecznie dziękujemy.
Podziękowania składamy także rodzicom za olbrzymie zaangażowanie, w szczególności Radzie Rodziców na czele z prezydium: panią Katarzyną Mostkowską– Helon, panem Rafałem Strameckim, panią Iwoną Fiołną.
Za pomoc w organizacji inauguracji roku szkolnego dziękujemy dyrekcji MOK-u i MOSiR-u oraz panu Mirosławowi Konikowi.
Dziękujemy również zaproszonym gościom, nauczycielom, uczniom, obsłudze szkoły. Bez Was ta uroczystość nie byłaby tak wyjątkowa.