Piątek, Czerwiec 23, 2023, 22:21

Dzień 1 czerwca to tradycyjnie już w naszej szkole dzień obfitujący w pozytywne emocje oraz ekscytujące wrażenia.
Jest o również dzień Patrona Naszej Szkoły!
Z okazji Dnia Patrona uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Rup, pani Małgorzaty Pieniążek oraz pani Magdaleny Brzezińskiej przygotowali apel poświęcony patronowi naszej szkoły.
Centralnym punktem akademii był Marcin Biem (w tej roli Piotr Kowalski), który zaprezentował uczniom swoją sylwetkę. Patron szkoły wspólnie z wszystkimi gośćmi obejrzał perypetie rodziny astronomów oraz kosmiczny pokaz mody przygotowany przez uczniów klasy 8c. Taniec planet wykonały dzieci z klas pierwszych. Punktem kulminacyjnym okazał się występ sobowtórów Marcina Biema i Mikołaja Kopernika. Decyzją publiczności I miejsce w konkursie sobowtórów zajęła Amelia Jankowska z klasy 4a a II miejsce Daniel Parzych z klasy 5c. W ramach obchodów Dnia Patrona odbył się również konkurs plastyczny „Kosmiczny Plakat". Oto wyniki konkursu: I miejsce Marta Szlachta, II miejsce Gabriela Adamczyk, III miejsce Amelia Kocjan, wyróżnienie Maria Szlachta.
Druga część uroczystości poświęcona była promocji talentów uczniów naszej szkoły.
Podczas gali utalentowanym uczniom naszej szkoły po raz kolejny przyznane zostały Laury Dyrektora Szkoły.
Nagrody wytypowane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, oddzielnie dla klas I-III i IV-VIII. Laury Dyrektora przyznane zostały w czterech kategoriach: talent humanistyczny, talent ścisły, talent artystyczny, talent sportowy. Piękne wieńce laurowe (wykonane jak co roku własnoręcznie przez panią Annę Nawarę) oraz tytuł Laur Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu wręczyły: pani dyrektor Edyta Gil oraz pani dyrektor Joanna Cioch.
A oto nasi zwycięzcy:
1. Klasy I-III
Kategoria Talent Humanistyczny – IGA NOCOŃ 2a
Kategoria Talent Ścisły – FRANCISZEK TYLKOWSKI 3a
Kategoria Talent Artystyczny – RÓŻA WOJNA 3a
Kategoria Talent Sportowy – FILIP IMIELSKI 3a
2. Klasy IV-VIII
Kategoria Talent Humanistyczny – KATARZYNA SIOŁA 8c
Kategoria Talent Ścisły – ADRIAN SROKA 6a
Kategoria Talent Artystyczny – MAGDALENA BIELACH 7a
Kategoria Talent Sportowy – PAWEŁ POKORA 5a
Laureatom serdecznie gratulujemy!!!
Podsumowano również akcję „Projekt edukacyjny" w ramach której uczniowie wykonywali prace projektowe z różnych przedmiotów szkolnych. W tym roku projekty były wyjątkowo liczne, ciekawe i pomysłowe.
A oto nagrodzeni uczniowie:
Nagrody za projekt edukacyjny klasy 1-3:
Tymoteusz Barczyk 1.m
Filip Chmist 2.m
Franciszek Tylkowski 3.m
Wyróżnienia:
Antoni Grabowski, Anna Moroz, Wojciech Bień, Wojciech Moździerz
Nagrody za projekt edukacyjny klasy 4-8
Oliwia Fiołna, Zuzanna Chodorska, Piotr Łydka, Michał Piwowarski, Filip Czepiela, Jakub Pałka, Zuzanna Tuchacz, Anna Urbanik.
Rozstrzygnięto również pozostałe konkursy szkolne:
Nagroda za zajęcie I miejsca w Szkolnym Turnieju Języka Angielskiego klas 3-5 dla zespołu z klasy 5c w składzie: Eliza Słysz, Oliwia Fiołna, Krzysztof Wadowski, Patryk Godzina
W Szkolnym Konkursie Języka Ojczystego w kategorii klas 4-5
1m zajęła Natalia Chodorska z klasy 4b
2m Dagmara Czarnota z klasy 4a
3m Daniel Siedziuk z klasy 4a
W Szkolnym Konkursie języka Ojczystego kategorii klas 6-8
1m zajęła Magdalena Bielach z klasy 7a
2m Julia Pandel z klasy 8c
3m Paula Woźniak z klasy 6b
W szkolnym konkursie piosenek o czytaniu
1 m. zajęła klasa 1b
2m klasa 4b
3m klasa 2b i 4a
W szkolnym konkursie plastycznym na plakat o czytaniu
1 m. zajęła klasa 6b
2m. klas 5c
3m. klas 6a
Nagrody dla uczniów ufundowane zostały ze środków Rady Rodziców.
Jak przystało na Dzień Talentów uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje liczne talenty, grali na instrumentach, śpiewali, tańczyli... Pod kierunkiem pani Moniki Bujas po raz kolejny udało się na boisku szkolnym wspólnie odtańczyć taniec challenge.
A potem już tylko ZABAWA na powietrzu w promieniach gorącego czerwcowego słońca.
Na ten dzień rodzice przygotowali dla swoich pociech mnóstwo atrakcji. Rozgrywki Archery Tag, zabawy dawne, malowanie buziek, tatuaże, plecenie warkoczyków, dyskoteka, bańki mydlane, dla głodnych – kiełbaska z grilla i popcorn
Zabawa jak zwykle była przednia!!!
Koordynator imprezy Kamila Jochymek.