Piątek, Czerwiec 23, 2023, 22:15
To święto, które obchodzone jest w Polsce od 2002 roku w dniu 15-go maja. Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju oraz ukazywanie piękna przyrody ojczystej.
Święto Niezapominajki to doskonała lekcja przyrody, która uświadamia młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka. Jej zadaniem jest stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.
Dodatkowo „nie-zapominajka" ma na celu ocalić od zapomnienia ważne chwile w życiu, osoby, miejsca i sytuacje, lokalne tradycje. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, o życzliwości i otwarciu na drugiego człowieka, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.
W tym roku szkolnym uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe oraz zajęcia kreatywne z biologii włączyli się w obchody tego święta–wysłuchali wiersze i piosenki o niezapominajkach, obejrzeli filmy przyrodnicze o bioróżnorodności, wykonali ilustracje do wiersza Marii Konopnickiej „Niezapominajka" oraz brali udział w internetowym teście Dzień Polskiej Niezapominajki.