Czwartek, Grudzień 15, 2022, 13:53

Uczniowie klas czwartych zostali czeladnikami obwarzankowymi Ten zaszczytny tytuł otrzymali uczniowie klas czwartych podczas mikołajkowej wycieczki do krakowskiego Żywego Muzeum Obwarzanka. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, w czasie których poznały historię wypieku obwarzanka krakowskiego.

Każdy z uczestników wycieczki mógł samodzielnie przygotować swój obwarzanek według staropolskiej receptury. Później obwarzanki umieszczono w specjalnym piecu, a następnie - już upieczone - zjedzono ze smakiem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.