Czwartek, Kwiecień 4, 2024, 14:57
W dniu 21 marca uczniowie klasy 7a i 7b wraz z opiekunami brali udział w imprezie plenerowej "Pożegnanie zimy". Wydarzenie odbyło się na rynku Srebrnego Miasta, a zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Olkuskiej.
Uczestnicy pożegnali zimę z Marzannami, które wykonali samodzielnie z dostępnych materiałów odpadowych.
Kukły nie zostały jednak utopione lecz przewiezione motocyklami do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Olkuszu.
Marzanny wykonali uczniowie:

7b: Anna Barańska, Stanisław Biela, Laura Woźniak
7a: Gałka Nikola, Malinowska Zuzanna, Salwirak Maja, Sędzik Sandra,
Słabosz Nikola, Węglarz Milena i Maja Stankiewicz.

Konkurs "Najciekawsza Marzanna" w Olkuszu
W Olkuszu, uczniowie szkół podstawowych przywitali wiosnę poprzez tradycyjny konkurs "Eko Marzanna". Wydarzenie odbyło się na rynku Srebrnego Miasta i miało na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na selektywne segregowanie odpadów. Oto kilka szczegółów:
• Data i miejsce: Czwartek, 21 marca na rynku w Olkuszu.
• Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Olkuskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Motocyklistów Wolbromscy.
• Zadanie konkursowe: Uczniowie przygotowali tradycyjne Marzanny, które symbolizują pożegnanie zimy i przywitanie wiosny.
• Los Marzann: Kukły nie zostały utopione, ale przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Olkuszu, gdzie zostaną rozebrane na części pierwsze.
• Uczestnicy: W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe oraz II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu.
• Zwycięzcy:
1. Pierwsze miejsce: Grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Olkuszu.
2. Drugie miejsce: Grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Braciejówce.
3. Trzecie miejsce: Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu.
4. Wyróżnienie: Uczennica Szkoły Podstawowej w Zawadzie.
Na każdego z uczestników czekały słodkie upominki, a zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy1.
To piękna inicjatywa, która łączy tradycję z ekologicznym przesłaniem. 🌼🌿