Wtorek, Luty 13, 2024, 21:01

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym.
Dnia 8 lutego w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „ Lepszy Internet zależy od Ciebie" ,której celem było podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Na tej imprezie szkolnej gościliśmy również przedstawicieli z Policji. Pani komendant Katarzyna Matras przedstawiła wiele cennych porad i uwag dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii w ramach akcji policyjnej „Bezpieczne Ferie 2024". oraz bezpieczeństwa w Internecie. Mowa była m.in. o prawach i o obowiązkach „cyfrowego" obywatela, mowie nienawiści, hejcie i tolerancji.