Wtorek, Styczeń 30, 2024, 10:19
Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość okazywania wzajemnej życzliwości. W tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wystawili jasełka.
22 grudnia 2023 r. uczniowie oraz nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie jak co roku przed świętami odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Tegoroczny spektakl nie był tradycyjnym jasełkowym przedstawieniem. Widzowie zaproszeni zostali do polskiej rodziny, gdzie wśród rodzeństwa dochodziło do częstych kłótni. Dzieci dużo czasu spędzały przed telefonem, książką, bawiły się oraz dokuczały sobie. Waśnie między nimi skończyły się, gdy do akcji wkroczyli aniołowie stróżowie. Wpływ rodziców i aniołów zmienił dzieci, które od tej chwili stały się zgodne i pomocne. Do takiej już pogodzonej rodziny zawitała Święta Rodzina, prosząc o gościnę. W sercach przemienionych osób narodził się Jezus.
Ogromne zaangażowanie występujących uczniów, którzy wykazali się świetną grą aktorską, tańce świąteczne ubogacające przedstawienie oraz piękny śpiew szkolnego chóru dopełniał całość przedstawienia, który zaowocował poruszeniem widzów, a gra aktorów została nagrodzona gromkimi brawami. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała Wicedyrektor szkoły Pani Joanna Cioch, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
Scenariusz i reżyseria jasełek: mgr Anna Nawara
Jasełka przygotowały: mgr Anna Nawara, mgr Małgorzata Chwast
Kolędy i pastorałki przygotowały dzieci pod pieczą mgr Justyny Kajdy.
Nad scenografią pracowały Panie: mgr Magdalena Wojtaszek mgr ?
Po przedstawieniu nadszedł czas na wręczenie nagród za Szkolny Konkurs Kolędniczy
Z przyjemnością prezentujemy nazwiska nagrodzonych uczniów:
Kategoria kl.I-III
Wyróżnienie:
duet z kl.3b Izabela Urbanik i Antonina Rawicka
Jakub Warzecha z kl.1b
III miejsce - Zespół z kl.1b : Lena Zaucha, Fabian Zaucha i Laura Korzeniowska
II miejsce - Zespół z kl. 3a : Zuzanna Ćwik, Ania Jedynak i Kuba Węgrzecki
I miejsce -Zespół z kl. 3b: Marta Szlachta, Maja Dobrowolska i Nikola Klama
Kategoria kl.IV-VIII
Wyróżnienie: Róża Wojna z kl. 4a
III miejsce: zespół Four Stars - Gabriela Adamczyk, Kalina Andrzejczyk, Edyta Helon, Zuzanna Węgrzecka z kl. 6a
II miejsce: Zespól z kl.5b - Nadia Bisaga, Liliana Grabowska i Wiktoria Kałużna
I miejsce : Hania Supranowicz z kl. 6a
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Napisała mgr Anna Nawara