Piątek, Styczeń 5, 2024, 10:24
20 grudnia 2023 r. w bibliotece odbył etap szkolny XXI EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: "Rodzina w poezji dziecięcej".
W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 przedstawicieli klas 1-3.
Uwagę jury w składzie Małgorzata Pieniążek i Jadwiga Szatan zwrócili następujący recytatorzy: Zuzia Wesołowska z klasy 1a, która zdobyła tytuł SZKOLNEGO MISTRZA RECYTACJI oraz Antoni Grabowski z klasy 2b i Davyd Nestor z 3b- SZKOLNI WICEMISTRZOWIE RECYTACJI. Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę w etapie gminnym. Życzymy im dalszych sukcesów!
Ponadto jury postanowiło wyróżnić: Filipa Biernata i Filipa Imielskiego, obaj uczniowie są z klasy 2b.
Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozwijanie zdolności artystycznych wypowiadania się w słowie.
Gratulujemy więc wszystkim uczniom, którzy podjęli się trudu przygotowania tekstu i zmierzyli się z materią słowa poetyckiego.