Piątek, Październik 4, 2024, 10:47
Dnia 26 września klasy 3a i 3b pojechały na wycieczkę do „Bajka Pana Kleksa" - Centrum Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach.
Były to 4 godziny intensywnej, aktywnej i kreatywnej zabawy połączonej z nauką
Dzieci były zachwycone tym miejscem. To na pewno był dzień pełen wrażeń.
Nasz pobyt był podzielony na trzy etapy. Pierwszy to zwiedzanie ekspozycji z Panem Kleksem, poszukiwanie przedmiotów Pana Kleksa skradzionych przez Beboka - guzika z czapki Bogdychanów, atramentu i szmaragdowej szkatułki oraz zabawy animacyjne w wybranych strefach Bajki.
Drugi etap to warsztaty naukowe. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z biologią, chemią i fizyką w zupełnie innym wydaniu.
Ostatnim etapem było 13 multimedialnych stanowisk, nauka o ekologii poprzez aktywne odkrywanie ekspozycji oraz poznawanie istotniejszych faktów i ciekawostek związanych z ochroną środowiska.