Szklanka mleka

Nasza szkoła od 2007 roku uczestniczy w programie Agencji Rynku Rolnego „Szklanka Mleka dla każdego dziecka".
W ramach programu uczniowie klas I-VI spożywają mleko.

Głównym celem programu jest:

dożywianie dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym,kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych,propagowanie zdrowego stylu życia – walka z nadwagą w wieku wczesnoszkolnym,profilaktyka w skali długofalowej.

Unijny program „szklanka mleka" ma promować spożycie tego produktu przez dzieci. W Polsce działa on od 2004 r., ale rozwinął się w 2007 roku, po wprowadzeniu dopłat z budżetu krajowego. Do konsumpcji mleka w szkołach i przedszkolach dopłaca UE. Dzięki dopłatom uczniowie mają możliwość spożywania mleka bezpłatnie (mleko bezsmakowe) lub po obniżonej cenie (mleko smakowe).