Owoce w szkole

Od roku szkolnego 2009/2010 Komisja Europejska uruchomiła nowy program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole". Został wdrożony, jako jedno z priorytetowych działań Komisji Europejskiej zmierzających do poprawy stanu zdrowia, sposobu odżywiania oraz przeciwdziałaniu otyłości u dzieci.

Do programu tego przystąpiła również Polska. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (75%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (25%).
Program „Owoce w szkole" jest skierowany dla uczniów klas I – III szkół podstawowych.

Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.
Nasza szkoła w roku szkolnym 2009/2010 przystąpiła do programu „Owoce w szkole".
Uczestniczą w nim uczniowie z kas I - III, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrazili zgodę na udział w programie.

Dzieci nieodpłatnie spożywają następujące produkty:

• świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

• świeże warzywa (marchew, paprykę słodką, rzodkiewki),

• soki owocowe, warzywne oraz owocowo warzywne.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na następujących stronach:

www.arr.gov.pl

www.owocewszkole.com