Piątek, Maj 20, 2022, 10:22 | Brak komentarzy »
Na stadionie miejskim w Olkuszu 18 maja odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawodnicy rzucali piłeczką palantową, skakali w dal, biegali na długim i krótkim dystansie.


Piątek, Maj 20, 2022, 10:18 | Brak komentarzy »


📣 W dniu dzisiajeszym odbył się IV Miejsko - Gminny Konkurs Piosenki o tytuł "Olkuskiego Słowika" organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Olkuszu. Na scenie zaprezentowało się wielu utalentowanych uczestników, a komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia.

Wtorek, Maj 17, 2022, 14:37 | Brak komentarzy »


Goraj Bartłomiej uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu zajął I miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży w pływaniu stylem motylkowym chłopców, które odbyły się w Myślenicach. Bartkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wtorek, Maj 17, 2022, 14:04 | Brak komentarzy »

W piątek 13 maja 2022 r. klasy IV – VII gościły na lekcjach muzyki Pana Łukasza Morawskiego, nauczyciela gry na klarnecie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Olkuszu. 


Wtorek, Maj 17, 2022, 13:58 | Brak komentarzy »

7 maja 2022 r. podczas obchodów 159. Rocznicy Bitwy pod Krzykawką, bardzo uroczyście wręczono nagrody jedenastu laureatom Powiatowego Konkursu Tematycznego: „Polskie drogi do niepodległości. Postawy Polaków wobec zaborców w okresie powstania styczniowego".

Wtorek, Maj 17, 2022, 13:54 | Brak komentarzy »


W dniach 10-11.05.2022r w naszej szkole odbyły się miejsko- gminne i powiatowe zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Startowało 11 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców.
W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się SP 9 oraz SP 2.
W kategorii chłopców SP 9.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy:

Krzysztof Żurek i Paweł BanyśCzwartek, Maj 12, 2022, 13:55 | Brak komentarzy »
Nareszcie doczekaliśmy się dwudniowej wycieczki. Klasy 8b, 7a, 7b, 6a wyruszyły na podbój Wrocławia. Mieliśmy okazję zrelaksować się, zebrać siły i energię na trudny czas nauki, który nas jeszcze czeka przed wakacjami. Plan wycieczki był bardzo napięty, chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej i poszerzyć swoją wiedzę krajoznawczą – turystyczną.

Czwartek, Maj 12, 2022, 13:51 | Brak komentarzy »
Tego sobie wszyscy życzymy- młodych ludzi, którzy chętnie i z radością sięgają po lekturę.... Dlatego podejmujemy liczne działania, które skłonią naszych uczniów do zaprzyjaźnienia się z książką. Szczególną do tego okazją są kwietniowe dni książki-Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

środa, Maj 11, 2022, 11:46 | Brak komentarzy »
28 i 29 kwietnia w naszej szkole gościł profesor Wodniczek, jest to nowoczesny projekt edukacyjny realizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Olkuszu. Atrakcyjne zajęcia zachwyciły małych ekologów z kl.1-3. Dzieci dowiedziały się wielu istotnych rzeczy z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

środa, Maj 11, 2022, 11:43 | Brak komentarzy »
W piątek 29 kwietnia zorganizowany został korowód z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Biało-czerwony pochód przeszedł ulicami naszego osiedla. W tym dniu dzieci i nauczyciele przypięli do ubrań kotyliony lub wstążeczki w barwach narodowych. Uczniowie nieśli biało-czerwone chorągiewki, którymi radośnie machali, pozdrawiając mieszkańców osiedla.

Czwartek, Maj 5, 2022, 12:45 | Brak komentarzy »
22 kwietnia klasy 7c, 8a i 8c brały udział w wycieczce do Wrocławia. Po dotarciu
na miejsce skierowaliśmy się do ogrodu zoologicznego, w którym zgromadzono największą liczbę zwierząt w Polsce. Ogromne wrażenie wywarło na nas Afrykarium – jedyne tak duże oceanarium w Polsce.
 

Czwartek, Maj 5, 2022, 12:42 | Brak komentarzy »
Z okazji Światowego Dnia Ziemi 22 kwietnia 2022r. uczniowie klas piątych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Rezerwatu Pazurek.
Celem naszej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań otaczającą przyrodą i jednocześnie wzbogacenie wiedzy na temat miejsc chronionych w naszej najbliższej okolicy.

Czwartek, Maj 5, 2022, 12:40 | Brak komentarzy »
Dnia 12 kwietnia klasy piąte udały się do Teatru Zagłębia by przeżyć historię rudowłosej dziewczynki Ani Shirley, niesfornej, impulsywnej, a jednocześnie obdarzonej niezwykłą fantazją. Wszystko to przy niezwykle wzruszających piosenkach, bo „Ania z Zielonego Wzgórza" to wspaniały musical familijny.

Czwartek, Kwiecień 28, 2022, 12:52 | Brak komentarzy »
22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi -największe święto ekologiczne na świecie.
Z tej okazji uczniowie klas 3a i 3b zaprezentowali rówieśnikom bajkę pt. „Jaś, Małgosia i Baba Flora". 

środa, Kwiecień 27, 2022, 11:51 | Brak komentarzy »
31 marca uczniowie klasy Ib przenieśli się do zaczarowanej krainy kamishibai. Wszystko dzięki wizycie w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej oddział w Olkuszu.
Czym jest kamishibai?
Jest to technika opowiadania historii z wykorzystaniem papierowych ilustarcji, które umieszczone są w drewnianej skrzynce. Po jej otwarciu spektakl się zaczyna. Karty przekładane są wraz z przebiegiem opowieści.

środa, Kwiecień 27, 2022, 11:49 | Brak komentarzy »
Dzieci z klas I i II uczestniczyły w koncercie „Poranek muzyczny" przygotowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Olkuszu. Do tej szkoły uczęszcza uczennica naszej szkoły Magdalena Bielach z klasy VI i uczniowie mieli okazję posłuchać jak gra na saksofonie.

Wtorek, Kwiecień 26, 2022, 11:54 | Brak komentarzy »
Wiele powodów do uśmiechu mieli uczestnicy KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Wesołe wierszyki" zorganizowanego przez szkolną bibliotekę. Recytatorzy z klas 1-5 przekonująco, często z doskonałą dykcją, zinterpretowali wybrane przez siebie teksty. Swą prezentację wzbogacili trafnym gestem, mimiką, adekwatnym strojem. Utwory współgrały z osobowością mówiących, z ich predyspozycjami recytatorskimi.

Wtorek, Kwiecień 19, 2022, 19:16 | Brak komentarzy »

W ramach zajęć świetlicowych od września 2021r. do marca 2022r. prowadzona była innowacja pedagogiczna „Ortograficzne labirynty". Adresowana była do uczniów klas drugich i trzecich uczęszczających do świetlicy szkolnej. Działania doskonalące ortografię, objęte innowacją były włączone w proces dydaktyczno-wychowawczy, stanowiąc jego wsparcie. Zajęcia odbywały się w każdy piątek.
Wtorek, Kwiecień 19, 2022, 19:14 | Brak komentarzy »

W środę 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu odbyły się „Wielkanocne warsztaty", które prowadził pan Marek Ptasiński. W zajęciach wzięły udział klasy I-III. Każde dziecko wykonało swoją pisankę techniką decoupage. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpili do pracy, aby jak najpiękniej przyozdobić pisankę. Po zajęciach każde dziecko otrzymało już gotową pisankę zapakowaną w tekturowe pudełko.


Wtorek, Kwiecień 19, 2022, 19:11 | Brak komentarzy »
Szkolny konkurs z języka niemieckiego dla kl.7 i 8 rozstrzygnięty!

Aż 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim. Poziom wszystkich prac był naprawdę wysoki.


Wtorek, Kwiecień 19, 2022, 19:08 | Brak komentarzy »

1 kwietnia to dzień robienia żartów- Prima Aprilis. W naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień na opak", a więc były bluzki na lewą stronę lub "tyłem na przód", buty nie do pary itp. Wszystko zależało od poczucia humoru i wyobraźni uczniów 😅

Poniedziałek, Kwiecień 11, 2022, 09:32 | Brak komentarzy »

Wtorek, Kwiecień 5, 2022, 20:28 | Brak komentarzy »
Dnia 3.04.2022r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Olkuskiego konkurs „MAM TALENT", którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące
w Olkuszu. 

Poniedziałek, Kwiecień 4, 2022, 16:12 | Brak komentarzy »

W czwartek 31 marca w siedzibie Powiatowej Stancji Epidemiologicznej w Olkuszu odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom w konkursie plastycznym „Jesień w lesie grzyby niesie".Poniedziałek, Kwiecień 4, 2022, 16:09 | Brak komentarzy »

Dnia 24 marca 2022r. w MOK w Olkuszu odbyła się konferencja z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Teatralno-Literackie w Olkuszu. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom VI edycji Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Ekologicznego „Chrońmy źródła wody".

 

Czwartek, Marzec 31, 2022, 12:07 | Brak komentarzy »
Czy jesteś ambitny i chcesz poszerzyć swoją wiedzę w ulubionej dziedzinie...?
A może chciałbyś powalczyć o wyższą ocenę na koniec roku
z konkretnego przedmiotu...?
Zachęcamy wszystkich uczniów do podjęcia wyzwania!

Wtorek, Marzec 29, 2022, 13:57 | Brak komentarzy »
Tym razem klasa 3b wybrała się z wizytą do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej oddział w Olkuszu. Dzieci poznały organizację i sposób funkcjonowania biblioteki naukowej, jednak głównym celem odwiedzin było spotkanie z krainą baśni. 

Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 14:52 | Brak komentarzy »

Pierwszego dnia wiosny ucz niowie klas 4b i 4c wyruszyli na wycieczkę do ZGH Bolesław, aby obejrzeć muzeum Kopalni Wiedzy o Cynku i poczuć się jak w prawdziwej kopalni.
Na początku zaproszono nas do budynku, w którym zobaczyliśmy „Kopalnie wiedzy" dotyczącą zakładu. Na tablicach interaktywnych oglądaliśmy schematy produkcji cynku. Widzieliśmy filmy przedstawiające kopalnie w latach wcześniejszych. 
Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 10:53 | Brak komentarzy »

I wreszcie nadszedł...Dzień bez plecaka🎒😁jako podsumowanie Kolorowego Tygodnia Mody 🥻👗👘👜👛👒
Kreatywność naszych uczniów była niesamowita👍
Dzieci nosiły książki w walizkach, lodówkach turystycznych, siatkach, poszewkach, kuwetach, transporterkach itp., a nawet pojawiło się koło zapasowe😂
Wszyscy z uśmiechem witali się na szkolnych korytarzach😉Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 10:51 | Brak komentarzy »

Kolejny dzień z Tygodnia Mody. Tym razem pod hasłem" Piżama party". Bowiem dzisiaj uczniowie prezentowali się w piżamach😁.Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem