Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 14:52 | Brak komentarzy »

Pierwszego dnia wiosny ucz niowie klas 4b i 4c wyruszyli na wycieczkę do ZGH Bolesław, aby obejrzeć muzeum Kopalni Wiedzy o Cynku i poczuć się jak w prawdziwej kopalni.
Na początku zaproszono nas do budynku, w którym zobaczyliśmy „Kopalnie wiedzy" dotyczącą zakładu. Na tablicach interaktywnych oglądaliśmy schematy produkcji cynku. Widzieliśmy filmy przedstawiające kopalnie w latach wcześniejszych. 
Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 10:53 | Brak komentarzy »

I wreszcie nadszedł...Dzień bez plecaka🎒😁jako podsumowanie Kolorowego Tygodnia Mody 🥻👗👘👜👛👒
Kreatywność naszych uczniów była niesamowita👍
Dzieci nosiły książki w walizkach, lodówkach turystycznych, siatkach, poszewkach, kuwetach, transporterkach itp., a nawet pojawiło się koło zapasowe😂
Wszyscy z uśmiechem witali się na szkolnych korytarzach😉Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 10:51 | Brak komentarzy »

Kolejny dzień z Tygodnia Mody. Tym razem pod hasłem" Piżama party". Bowiem dzisiaj uczniowie prezentowali się w piżamach😁.Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 10:47 | Brak komentarzy »


W drugim dniu Kolorowego Tygodnia Mody królowały lata 70' 80'.


Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 10:45 | Brak komentarzy »

Za nami pierwszy dzień Kolorowego Tygodnia Mody. Wszyscy wietrzymy szafy na wiosnę i robimy wiosenne porządki. Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich do wyszukiwania ciekawych strojów na kolejne dni. Dzisiaj był - Dzień Różne Subkultury. Uczniowie przebierali się za punków, metalowców, altenatywki, emo itp.

Czwartek, Marzec 24, 2022, 12:49 | Brak komentarzy »

Uczniowie klasy 1a i 1b wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie w jednej z najpiękniejszych sal koncertowych na świecie - katowickiej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.


Wtorek, Marzec 22, 2022, 12:50 | Brak komentarzy »
Pierwszy dzień wiosny 🌳był dla uczniów klasy 5b radosnym dniem bez nauki. Uczniowie spędzili go równie przyjemnie, ale jednak w szkole. Piątoklasiści obejrzeli film pt. "Dobry dinozaur" 🦖

Wtorek, Marzec 22, 2022, 12:21 | Brak komentarzy »
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny👒. Dzieci z klas 1-3 wykonały przepiękne😍 marzanny, które mogły zaprezentować podczas spaceru po pobliskim osiedlu i po lesie. Pogoda🌞 była idealna, a przebywanie na świeżym powietrzu wręcz wskazane.

Wtorek, Marzec 22, 2022, 12:18 | Brak komentarzy »


Natalia Palenik z klasy VII B otrzymała wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie
Plastycznym: „Święte kobiety z różnych stron świata" organizowanym przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Pyrzowicach. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na święte kobiety z różnych zakątków świata, które odważnie podążały za Chrystusem.
Natalii serdecznie gratulujemy!Wtorek, Marzec 22, 2022, 12:07 | Brak komentarzy »
17 marca uczniowie klas czwartych wyruszyli do Teatru Zagłębie w Sosnowcu na spektakl pt. "Nowa Księga Dżungli". Spektakl otrzymał nagrodę główną w kategorii Kultura i Multimedia przyznawaną przez Kapitułę XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku.


Niedziela, Marzec 13, 2022, 00:21 | Brak komentarzy »

We wtorek 8 marca każda dziewczyna i kobieta w naszej szkole mogła poczuć się wyjątkowo. Nasi chłopcy, odświętnie ubrani, nie zapomnieli o wspaniałym Dniu Kobiet i już od samego rana składali życzenia swoim nauczycielkom i koleżankom wręczając im kwiaty i drobne upominki.

Poniedziałek, Marzec 7, 2022, 18:51 | Brak komentarzy »
O tym, że warto czytać książki, nie trzeba nikogo przekonywać. Uczniowie również z łatwością wymieniają zalety czytania książek. Jednak w praktyce różnie to wychodzi. Czytanie kojarzone jest raczej z trudem niż rozrywką. Dlatego biblioteka szkolna podejmuje różnorodne działania, aby zachęcić i zmotywować uczniów do zaprzyjaźnienia się z książką.

Poniedziałek, Marzec 7, 2022, 18:44 | Brak komentarzy »

Ten dzień był piękny, magiczny i pokazał jak bardzo potrafimy otworzyć swoje serca na pomoc dla drugiego człowieka
3 marca pod hasłem"Pomóżmy Ukrainie! "
Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowały zbiórkę pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy.
 

Poniedziałek, Marzec 7, 2022, 18:20 | Brak komentarzy »

Odpowiedzi mogą być różne. My, w ramach uroczystości pasowania na czytelnika, próbowaliśmy przekonać pierwszoklasistów, że SKARBEM JEST KSIĄŻKA.
Uczniowie wzięli udział w grze terenowej. Prowadzeni przez patrona szkoły poprzez zadania odkryli jego tajemnicę- SKARBEM są oczywiście KSIĄŻKI.
Poniedziałek, Marzec 7, 2022, 18:12 | Brak komentarzy »

Zapraszamy do obejrzenia relacji,  jak nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 bawili się na balach karnawałowych, które odbyły się w "Walentynki" i "Tłusty Czwartek"💃🕺

Niedziela, Marzec 6, 2022, 20:30 | Brak komentarzy »

28 lutego 2022 r. szkołę odwiedzili wyjątkowi goście,
a mianowicie przedszkolaki i ich rodzice.
Celem wizyty było poznanie oferty edukacyjnej naszej szkoły.
Licznie przybyłych gości serdecznie powitała pani dyrektor Edyta Gil i na dobry początek zaproponowała obejrzenie występu grupy tanecznej i grupy wokalnej działającej w naszej szkole.

środa, Marzec 2, 2022, 16:23 | Brak komentarzy »
Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki wystosowała apel o wsparcie uchodźców z Ukrainy. Członkowie Rady poprosili uczniów o włączanie się w zbiórki darów i wolontariat, a także korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji.
Pełna treść wystąpienia RDiM znajduje się w załączeniu.


Poniedziałek, Luty 28, 2022, 10:04 | Brak komentarzy »

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz – Roman Piaśnik, Fundacja Odzyskaj Środowisko, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i AURAEKO, zapraszają uczniów szkół podstawowych do „Eko LOGICZNEGO Turnieju Szachowego w Olkuszu". 


Poniedziałek, Luty 21, 2022, 09:05 | Brak komentarzy »

środa, Luty 16, 2022, 11:36 | Brak komentarzy »

Konkurs literacki „Szczęśliwa Rodzina – bez przemocy" został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły. 1. miejsce przyznano ex aequo Dianie Parzych z klasy 8b oraz Krzysztofowi Białasiowi z klasy 8b, natomiast 2. miejsce zajęła Maja Krysztoforska z klasy 8b. 


Piątek, Luty 11, 2022, 13:51 | Brak komentarzy »

Poniedziałek, Luty 7, 2022, 14:57 | Brak komentarzy »
Witamy ;)
Chcielibyśmy się pochwalić ;)
Nasza Szkoła otrzymała takie piękne podziękowania :
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Dzieci z Przedszkola nr 8 składają serdeczne podziękowania za współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 Olkuszu. 

 

środa, Styczeń 26, 2022, 23:58 | Brak komentarzy »
Dyrektor szkoły Podstawowej nr 3
im. Marcina Biema w Olkuszu
ogłasza zapisy do klasy pierwszej
dzieci urodzonych w roku 2015
Zapisy przyjmowane będą w sekretariacie szkoły
od 15 lutego do 26 marca 2022 r.
w godzinach od 9:00 do 15:00

*Szczegółowe informacje nt. zapisów uczniów z rejonu / rekrutacji uczniów spoza rejonu oraz dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce Rekrutacja 2022/2023

 


środa, Styczeń 26, 2022, 22:39 | Brak komentarzy »
Szanowni Państwo,
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-1
Od dnia 27 stycznia 2022 r. do dnia 27 lutego 2022 r.
na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w zakresie klas V−VIII.
Tym samym, od 31 stycznia br. następuje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas V-VIII naszej szkoły.

• Nauka zdalna uczniów klas 5-8 przebiega według obowiązujących planów lekcji w czasie rzeczywistym na platformie Teams.
• Czas trwania jednostki lekcyjnej dostosowany jest do możliwości psychofizycznych uczniów od 30 minut - (pozostałe 15 minut to czas na indywidualne konsultacje) do 45 minut.

Nauczanie stacjonarne obowiązuje w klasach I - IV.
Dzieci przychodzą do szkoły zgodnie z obowiązującym planem zajęć edukacyjnych.
Świetlica szkolna oraz stołówka dla uczniów 1-4 będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

Proszę o bieżące śledzenie komunikatów przesyłanych przez dziennik elektroniczny oraz publikowanych na stronie internetowej szkoły.
Dodatkowe i szczegółowe informacje na temat zdalnego nauczania określa
• ZARZĄDZENIE NR 7//2020/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Biema w Olkuszu z dnia 23 października 2020 r. w sprawie: sposobu realizacji zadań Szkoły w czasie nauczania zdalnego.

dyrektor szkoły - Edyta Gil


Czwartek, Styczeń 13, 2022, 14:03 | Brak komentarzy »


W ramach realizacji kolejnego zadania Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Dworku w Krzykawce oraz w warsztatach malowania bombek choinkowych w fabryce ARMAR w Bęble, gdzie mogli także zwiedzić zakład i poznać etapy powstawania szklanych ozdób.

Wtorek, Styczeń 4, 2022, 10:14 | Brak komentarzy »
Temat konkursu był inspirowany książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), która bardzo przypadła do gustu młodym czytelnikom. 

Wtorek, Styczeń 4, 2022, 09:10 | Brak komentarzy »

Spotkanie z absolwentką Małgorzatą Klich ;)

W piątek, 17. grudnia, odwiedziła naszą Szkołę absolwentka Małgorzata Klich, która jest stypendystką Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i od września tego roku uczęszcza do Chigwell School w Wielkiej Brytanii, gdzie przygotowuje się do matury A-Level.
Małgosia zaprezentowała starszym uczniom szereg organizacji, które organizują konkursy dla najzdolniejszych uczniów i finansują ich dalszą edukację.


Wtorek, Grudzień 28, 2021, 15:39 | Brak komentarzy »

W ramach działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole zaplanowano dla uczniów klas 4-8 wycieczki edukacyjne do bardzo nietypowego miejsca - do sortowni odpadów ZGK „Bolesław". Celem naszych wyjazdów było zagłębienie wiedzy na temat procesu przetwarzania odpadów.

 

Wtorek, Grudzień 28, 2021, 15:28 | Brak komentarzy »
„Kartka dla kombatanta" to cykliczna akcja, do której w tym roku przyłączyła się nasza szkoła. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli do olkuskich kombatantów – żołnierzy podziemia niepodległościowego, byłych więźniów obozów koncentracyjnych, Sybiraków – trafiły kartki z życzeniami świątecznymi oraz upominki.

Wtorek, Grudzień 28, 2021, 15:25 | Brak komentarzy »
Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński i Tadeusz Różewicz to patroni roku 2021 i twórcy, którym był dedykowany KONKURS- SPOTKANIE Z POEZJĄ- „Czytam, rozumiem, interpretuję..." zorganizowany przez bibliotekę naszej szkoły. Celem konkursu było twórcze zmierzenie się z materią słowa poetyckiego, rozwijanie talentów artystycznych, budzenie potrzeb estetycznych.

Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem