Wtorek, Listopad 15, 2022, 13:32
W przygotowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości zaangażowało się wielu uczniów naszej szkoły. Efekt kilkutygodniowej pracy zaprezentowali 10 listopada – najpierw uczniom i nauczycielom, a o 17:00 rodzicom, dziadkom i mieszkańcom osiedla, którzy raczyli przyjąć zaproszenie Rady Rodziców i organizatorek akademii.
104 rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy, przypominając sylwetki trzydziestu dwóch wielkich Polek i Polaków – królów, królowych, artystów, naukowców, polityków, żołnierzy i sportowców – twórców naszej historii, tradycji i kultury.
Postacie bohaterów narodowych przywołane w ten listopadowy dzień przez Chochoła pięknie prezentowały się w barwnych strojach i ciekawych charakteryzacjach.
Narratorzy, anonsując przybyłych na spotkanie, informowali o ich dokonaniach i roli, jaką odegrali w naszych dziejach.
W trakcie uroczystości nie zabrakło również wzruszającej i budującej nastrój muzyki, piosenek oraz pieśni patriotycznych wykonanych przez solistów i członków zespołu muzycznego.
W ten sposób pragnęliśmy oddać hołd wszystkim naszym przodkom, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością i mieć powód do dumy, a także przyczynić się do kształtowania postawy patriotycznej, bo „Jeśli komu droga otwarta do nieba, tym, co służą ojczyźnie".

Organizatorki uroczystości: Dorata Harężlak, Alina Rogóż i Justyna Kajda dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów dla dzieci.