Poniedziałek, Listopad 7, 2022, 09:49

W czwartek 27. 10. 2022r w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Biema w Olkuszu odbył się uroczysty finał akcji „Odblaskowa Szkoła".

To już kolejny raz, kiedy nasza szkoła bierze udział w konkursie "Odblaskowa Szkoła", którego organizatorami są Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie , Małopolskie Kuratorium Oświaty, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Małopolski Urząd Wojewódzki.
W uroczystej akademii podsumowującej dotychczasowe, obszerne działania szkoły w kierunku promowania bezpieczeństwa na drodze i noszenie odblasków wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i przedstawiciele Straży Miejskiej. Występy młodych artystów uświetniły pokazy układów tanecznych dziewcząt klasy 5a oraz pokaz mody odblaskowej. Dodatkową atrakcją były duże maskotki, które wyróżniały się na scenie. Całość dopełniła młodzież, wszyscy trójkowicze ubrani w kamizelki odblaskowe tworzyli świetną publiczność, która uważnie słuchała przekazywanych rad i włączała się do wspólnego śpiewu. Po akademii cała szkoła w eskorcie policjantów przeszła ulicami osiedla Pakuska pod budynek Komendy Powiatowej w Olkuszu. Młodzież ubrana w kamizelki odblaskowe z kolorowymi transparentami i znakami głosiła hasła dotyczące bezpieczeństwa i zachęcała przechodniów, mieszkańców Olkusza do noszenia odblasków śpiewając piosenki o przepisach ruchu drogowego. Pod budynkiem Komendy młodzież urządziła happening dotyczący bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym.
Śmiało można powiedzieć, że nasza szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich uczniów. Dzięki takim akcjom jak ,,ODBLASKOWA SZKOŁA'', młody człowiek zapamięta, że odblask jest nieodzownym elementem podczas poruszania się po drodze, zwłaszcza po zmierzchu. Zapamięta i poinstruuje dorosłego. Bycie widocznym ratuje życie. Mamy nadzieję, że udział uczniów naszej szkoły w konkursie „Odblaskowa Szkoła" przyczyni się do większego ich bezpieczeństwa.