Piątek, Listopad 4, 2022, 14:27
W związku ze Światowym Dniem Przywracania Czynności Serca przypadającym na 16 października nasza szkoła przyjęła zaproszenie Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK i wzięła udział w Maratonie resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca to globalna inicjatywa, której celem jest zwiększenie świadomości znaczenia ratowania życia poprzez prowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez osoby postronne.
Święto ustanowione ustanowione zostało w 2018 r. i jest obchodzone każdego roku 16 października. Akcja przeprowadzona w szkole w godzinach 8:00 - 15:00 polegała na nieprzerwalnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie. 200 uczniów klas III - VIII wykonywało zgodnie z tegorocznym regulaminem tylko uciski klatki piersiowej, każdy po 2 minuty. Dzieci z klas pierwszych i drugich pod opieką swoich wychowawców również aktywnie włączyły się do akcji i formie zabawy zapoznały się z zasadami RKO. Wszyscy uczniowie wyposażeni zostali w rękawiczki jednorazowe zakupione przez Radę Rodziców.